arama

Kilo Verdirten Bitkisel Çaylar

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin

Kilo hepimizin ortak problemi. Alması kolay vermesi ise büyük bir eziyet. Sadece görünüm olarak değil sağlığı ve gündelik yaşantımızı da çok etkileyen bir durum. Fazla kilolar hem gün içerisindeki etkinliklerimizi etkiliyor hem de sağlıklı yaşamamızı engelliyor. Fazla kilolardan kurtulmak istikrar ve sabır isteyen bir iş. Azimli olduğunuz sürece yapamayacağınız şey yok. Tabi bu zorluğu azaltmak için bazı yollar da mevcut, peki nedir bu yollar ?

 

 

Kilo Verdirten / Zayıflatan Bitkisel Çaylar

1 – Rooibos Çayı

Rooibos çayı, açlık hissinizi bastırarak sizin daha az yemenizi ve kilo vermenizi sağlayacaktır. Zayıflatan bitkisel çaylar içinde en yararlı olanlardan biridir. İştahınızı kapatır ve enerji verici formülü ile sizi gün içerisinde zinde tutar. Ayrıca sağlık problemlerine karşı da oldukça etkin bir çaydır. Kansere ve kolesterole karşı bire birdir. Alzheimer olma ihtimalinizi düşürür ve dişlerinizi daha sağlıklı yapar. Bitti mi ? Hayır, sindirimi hızlandırır ve sindirim sisteminizi geliştirir.  Rooibos çayını aktarlardan alabilir ve demleyerek içebilirsiniz.

2- Oolong Çayı

Sindirim sisteminizi hızlandıran ve çalışmasına teşvik eden bu çayı 4-6 hafta arası kullandığınızda 3 kilo verebiliyorsunuz. Sadece çay içerek 3 kilo vermek hiç fena değil. Çinde çok fasla tüketilen ve formda Çinlilerin formda kalmalarını sağlayan bu çay hemen hemen yeşil çaya benziyor. Duygusal anlamda rahatlamanızı, sinir ve stres seviyenizin azalmasını sağlayan bu çay, içimi itibari ile de çok zorlanmayacağını bir çay çeşididir. Metabolizmanızı hızlandıran bu çay ile kilo vermekte kendinize kolaylık tanıyabilirsiniz. Ayrı metabolizmanın yanında yağ yakımınında da etkin rol oynar.

 

3- Yeşil Çay

Hepimizin içtiği en azından adını duyduğu yeşil çay ise maliyeti düşük, yararı yüksek bir çay çeşidi. Metabolizmayı hızlandırması, yağ yakımını sağlaması ve duygu-durum bozukluklarını gidermesi yönüyle insan sağlığı için birebir. Vücuttaki yağları enerjiye çevirmesi için karaciğeri destekleyen ve karaciğerin çalışma ömrünü uzatması itibari ile sağlıklı şekilde kilo vermek için önemli rol oynar. Her gün minimum 3-4 bardak normal çay içen bir toplum olduğumuzu düşünürsek, Karadeniz çayı yerine yeşil çay içmemiz hayatımızı çok daha iyi yöne çevirecektir.

 

Eğer sıcak ve demlenen çaylardan içmek istemiyorsanız, sizi Zayıflatan Detoks Tarifleri konusuna bekleriz.