arama

48 Megapiksele Sahip Telefon Geliyor !

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Çağlar Aybaş

Son zamanlarda değişen piyasa ve bunu kalitesi ve fiyatlarıyla çok iyi değerlendiren dünyanın en çok satan akıllı telefonları arasında yerini ayıran Çinli dev, şimdi ise mükemmel kalitede olacağını düşündüğümüz 48 megapiksellik kamera donanımlı bir telefon için mesai yapıyor !

Xiaomi şuanda bile dünyanın en çok kullanılan akıllı giyilebilir teknoloji üretici markalarından biri konumunda.

Xiomi yi bir çok insan telefonlarla beraber tanımış olsada Xiaomi’nin geçmişi hayli eskiye dayanmakta özellikle powerbank kalitesiyle ünlenmişti. Çinli teknoloji devi şuanda, Apple ve Samsung gibi markaların küçük bir miktar gerisinde bulunuyor kalitesiyle çabuk tırmananan şirketin Apple ve Samsung gibi devleri geçmesi ise an meselesi. Şirket üst düzey-fiyat performans sunuyor.

Xiaomi’nin aktif ve başarılı olduğu tek sektör bu sayılmaz. Çinli dev firma; Samsung, Huawei ve Apple’ın ardından  dünyanın en büyük dördüncü akıllı telefon üreticisi pozisyonuna yerleşmiş ve doğal olarakta, inanılmaz satış rakamlarına ulaşıyor.

Şirketin yayınlamış olduğu fotoğraf, Xiaomi’nin tekrardan heyecan verici süper akıllı telefon için çalıştığını iddia ediyor. Xiaomi’nin amiral gemisi kullanıcılarına tam 48 megapiksellik bir kamera ile gelecek. Telefonun tanıtımı Ocak ayından gerçekleşmesi beklenmekte. Xiaomi’nin en büyük rakipleri Nokia’nın Lumia 1020 modeli; 41 megapiksellik fotoğraf performansı ve Huawei Mate 20 ailesi; 40 megapiksellik kamera ile kullanıcıya sunulmuştu.

Xiaomi’nin kullanmakta olduğu 48 Megapixellik sensör farklı incelikler hakkında da bilgi veriyor: Sony IMX586 veya Samsung’un ISOCELL Bright GM1  sensörleri, telefon modelinde basitçe kullanılabilir.