arama

Adet Söktürücü Bitkisel Çaylar

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin

Adet düzensizliği her kadının başına gelebilecek bir durumdur. Çoğu zaman da rahatsız edici olaylarla karşılaşmamıza sebep olur. Hazırlıksız yakalanmak istemeyeceğimiz regl dönemini düzene sokmak istiyorsanız, bugün bu konuyu konuşacağız.

Adet (regl) düzensizliği doğuştan ve sonradan oluşabilen bir durumdur. Bazı kadınlar 3 aydan 3 aya regl olurken bazı kadınlar ise ayda 2 kez regl dahi olabilirler. Bu konu her kadın için farklı başlar ya da sonrasında farklı devam edebilir. Ancak düzensiz adet olmak iyi bir şey değildir. Geç ya da erken olmak yumurtalarınıza zarar verebilir. Böyle bir durum da hamilelikte sıkıntı yaşamanıza ya da hamile kalamamanıza sebebiyet verebilir. Peki nasıl düzenli regl olurum ?

Regl düzensizliği bir çok farklı sebepten meydana gelebilir. Psikolojik, biyolojik ya da duygusal durumlarınızdan dolayı regl düzeniniz bozulabilir. Biyolojik bir problem ise hemen bir jinekoloğa gözükmeniz de fayda var. Psikolojik ya da duygusalsa ve regl olmak istiyorsanız hemen Adet Söktürücü Bitkisel Çaylar tariflerimize geçelim.

1 : Soğan Kabuğu Çayı

Kırmızı (kuru) soğan kabuğu ile yapacağınız çay ile 30 dakika gibi kısa bir süre de regl olabilirsiniz. Eğer hamileliğinizden şüphe duyuyorsanız ya da regl olmak istiyorsanız 3-4 adet kuru soğanın kabuklarını çıkarın. Bu kabukları küçük bir tencereye alıp içine yarım litre kadar su atın. 15 dakika kadar kaynattıktan sonra suyunu süzüp için. Çok kısa süre sonra regl olduğunu göreceksiniz. Ancak uyarmam lazım ki, bu tarif ani bir karın ağrısını da yanında getirecektir.

2 : Maydanoz Çayı

Maydanoz da aynı soğan kabukları gibi regl olmayı tetikleyen bir yapıya sahip. Ancak daha ağrısız ve daha yavaş şekilde olmanızı sağlıyor. Maydanoz yemek ya da maydanoz çayı yapmak regl olma sürecinizi hızlandıracaktır. Ancak soğan kabuğu çayı gibi kısa bir süre de sizin adet olmanızı sağlamayacaktır. Bundan dolayı maydanoz yemek ya da maydanoz çayı ile hızlı şekilde sonuç alamayacaksınızdır. Ancak maydanoz sizin regl düzeninizi oturtma da büyük yarar sağlayacaktır. Hafta da 2 kez maydanoz çayı içmek sizin regl düzeninizi oturtacaktır. Maydanoz çayını yaparken maydanozları saplarından ayırıp 15 dakika kadar kaynatmanız gerekmektedir. Süzme işlemini yapmadan da içebilirsiniz.