arama

Koç Burcu Erkeği

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Çağlar Aybaş

Koç burcu özellikle yeni başlangıçları ve yeniden doğumu temsil eden bir burçtur. Koç insanı samimi genel olarak doğal ve içgüdüsel taze saf hayattan zevk alan uçlarda yaşayan bir karaktere sahiptir. Çekingenlik duygusu oldukça yabancıdır bir koça. Koçun başlıca kendinde bulundurduğu niteliği, her zaman kesin olmamakla beraber olumlu bir zeka düzeyi ve şaşırtıcı oranda da yüksek beyin kapasitesi bulundurmasıdır. Koç insanı bir anda tepki gösterir, barındırdığı cesareti, enerjisi genellikle içten gelen anlık bir meydan okumadır. Bir koç hiçbir şeyden çözülmemiş veya çözülememiş sorunlar kadar nefret edemezler. Uzunca bir süre çabalaması gerektiğinde ise sık sık içinde bulundurduğu tahammülünü kaybeder.

Hayat onlar için oldukça heyacanlı bir maceradır. Her yönüyle koç burcu bireyi hayatin tadını dibine kadar çıkarmak isterler. Azımsanamayacak  kadarlık bir kısım ise koçta bencillik niteliklerinin gereğinde fazla olduğunu düşünürler ve tavır alırlar. Çünkü bir koç, diğer insanların kendisi hakkında ne düşündüğünü diğer gözlerin hareketlerini onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek için pek emek harcamaz.

Gezegeni: Mars
Grup: Mars
Uğurlu Rengi: Ateş kırmızısı
Uğurlu Gün: Salı
Uğurlu Taş: Pırlanta, yakut
Uğurlu Sayısı: 9

Koç Burcu Erkeği

Koç burcu erkeği kendisine oldukça güvenen, kıpır kıpır ve enerjik yapısıyla toplum içinde kolaylıkla fark edilir. Otoriterdir ve etrafına otorite kurmaktan ciddi oranda keyif alır. Tahmin edilemeyecek kadar dik başlıdır ve hata yaptığında hata yaptığını bilmesine rağmen bunu kabullenmek istemez ve bencil hoş olmayan davranışlar sergiler.

Koç  erkeği özgürlüğüne hemen hemen her birey gibi fazlasıyla düşkündür. Dostları sevdikleri ve arkadaşları için hemen hemen yapmayacağı şey yoktur diyebiliriz. Yardımcı tavır besleyen koç yardım etmeyi  karşısındakinin sorunlarını paylaşmayı teselli etmeyi sever. Koçlar genellikle cömerttir ve maddi anlamda da gücü ve özgür olmak hoşuna gider. Bir koç genellikle kendi işini kurmak ve kurduğu işi büyütüp onlarla ilgilenmek işlerini daha düzenli bir şekilde yürütmek onlar için çok daha çekici bir düşüncedir. Emir almaktan hoşlanmazlar.

Koç burcu erkeği yerine göre sert diyebiliriz bir koçu incittiğiniz zaman oldukça kırıcı lafını esirgemeyen bir birey oluverir. Tenkitçidir, oldukça sert bir dille eleştiride bulunabilir. Koçlar ev hayatına sevdiği aile bireylerine oldukça düşkündür, fakat sokakta ki  hayatını da fazlasıyla önemser.