arama

Erkekler Neden “Seni Seviyorum” Demez?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin

Evet geldik o malum konulardan birine : Erkekler..

Aşk konusunda bir çoğu umursamaz tavırlarıyla dikkat çeken erkeklerin en belirgin özelliklerinden biri ise, duygularını karşı tarafa çok gösterememeleri. Bu konuda biz kadınlara göre çok arka planda kalıyorlar. Peki bunun sebepleri nedir ve nasıl ilişki partnerimizi daha duygusal biri haline getirebiliriz?

Bu konudan önce şunu bilmemiz gerekiyor. Erkekler genel olarak duygularını söyleyerek değil, göstererek anlatmak isterler. Bir erkek seni seviyorum demez ama seni bulutların üstünde hissettirebilir. Zaten hissedemiyorsanız sorgulaması gereken bazı şeyler vardır ortada.

Erkekler size hissettirmeyi kelimelere tercih ettikleri için en doğru anda dahi o çok basit iki kelime ağızlarından çıkmayabilir.

 

 

Peki bu durumu nasıl istediğimiz gibi yapabiliriz?  

Öncelikle trip atarak ya da kavga çıkararak bu durumu düzeltmeniz mümkün değildir. Erkekler bu konuda kavga edildiğinde çok daha uzaklaşacaktır. Öncelikle yapmanız gereken şey ona bu durumu dolaylı yol ile anlatmak. Siz ona biraz duygusal yaklaşın. Bunu yapmanız onda psikolojik olarak baskı yaratacaktır. Bu kadın bana güzel şeyler söylüyor bende karşılığını vermeliyim düşüncesine itecektir.

Başlangıcı bu şekilde yaptıktan sonra, onu edebiyata yavaş yavaş yönlendirin. Başlarda şiir seslendiren sanatçıların bir kaç şiirini yanındayken dinleyin, sonra ona dinletin. Bunları 1 aya yayarak yapın ve hoşuna gittiğini düşündüğünüz bir şiir kitabını yada edebi bir kitabı ona hediye edin. Bu sayede onu o farkında olmadan sanki sevdiği bir şeyi yapıyormuş gibi hissettireceksiniz. Biraz sinsi bir plan ancak manipülasyon o kadar da kötü bir şey değil bizce 🙂

Sonrasında bunları yaptığınız halde halen bir ilerleme göremiyorsanız. Karşınıza alıp bu konuyu yapıcı bir şekilde konuşmanız gerekiyordur. Ancak başta da belirttiğim üzere kavga yada tartışma şeklinde değil, yapıcı olarak konuşmanız gerekiyor.

Bana böyle davran! demek yerine, ona “Bana bu şekilde davranırsan ikimizin de daha mutlu olacağını düşünüyorum” gibi cümleler kurmak ortamı rahatlatıp eşinizi buna teşvik edecektir.

Umarım söylediklerimin size yararı olmuştur.