arama

Aslan Burcu Erkeği

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Çağlar Aybaş

Aslan, karakterinde canlılığı ve hayat gücünü, ihtirası, ve asil olmayı temsil eder. Duruşu, aktif hareketleri , hoşluğu, sağlam  görüntüsü ile akıllarda yer alır. Kendisinden asla şüpheye düşürmeyecek kadar kuvvetli bir yapısı vardır ayrıca oldukça sıcak kalplidirler. Çoğu zaman doğru olan konularda  öğütlerini hoşuna giderek paylaşır, bireyin bunu isteyip istemediğinin pek bir önemi yoktur. Kesinlikle iyi ve hoş yüreklilikle bunu yapar ama eder, fakat bazen bu öğütler, bazı bireylere bir miktar fazla gelebilir ve aslanın bu yönü pek çok sevilmeyebilir. Aslanın duruşu herkese hoş gelmez.

Gezegeni: Güneş
Grup: Güneş
Uğurlu Rengi: Sarı, turuncu
Uğurlu Sayısı: 1,4
Uğurlu Taş: Sarı zafir, pırlanta
Uğurlu Gün: Pazar

Aslan Burcu Erkeği

Aslan burcu bireyi genellikle sakin, akıllı, sempatik ve pratik tavırlarıyla dikkat çekerler. İkili ilişkilerinde aslında harika denilebilecek partnerdir aslanlar. Gururlu olan aslan erkeği iltifatlardan veya övgülerden ciddi oranda keyif alırlar. Ateş grubunda oldukları için sinirlendiğinde aşırı tepki verecek şeklinde kendisini ortaya koyarlar. Kolay kolay kin tutmaz ve genelliklede kızgınlığı gelip geçicidir.

Aslan Erkeği hareketli ve neşeli tavırlarıyla dost ortamlarının bir numaralı aranan ve sürekli olması istenilen kişilerindendir. Keyfine oldukça fazla düşkündür ve genelde lüksü sever. Yeni yerleri gezmeyi, eğlenceyi ve  aktivitelerde olmayı çok sever.

Aslan burcu erkeği oldukça sorumluluk sahibidir ve yaptığı işlerinde çok fazla detaycıdır. Emir almaktan hiç ama hiç  hoşlanmaz ve yönetici koltuğunda olmayı severler. Etrafını kolaylıkla etkileyebilir ve isterse kısa zamanda çok popüler olur. Etrafıyla da oldukça ilgilidir ve merhametli olduğundan dolayı da yakın arkadaşları ve dostlarının dertleriyle içten ilgilenir. Kesinlikle iyi bir dinleyici olan aslan erkeği akıllıca ve pratik çözümler türetmek konusunda yeteneklidir.

Aslan erkeği dostane ve samimi tavırları ile girişken tavırlarıyla çok fazla ve kolayca dost edinir. Romantiktir gerçekten birisinden hoşlandığı sürece iyi sadık bir aşık olur. Evlilikten hoşlanır ve bazı bazı evine bağlıdır. Çocuklarına gençliğinde pek olmasa da ileri yaşlarında düşkün oldukça tatlı sevecen baba olur.