arama

En Çok Beğenilen Bot Modelleri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Çağlar Aybaş

Kış gelmesiyle beraber çok üzülerek söylesem de spor ayakkabılarını bir kenara köşeye koyalım bence. Koyduğumuz yerde ki eski botumuzu görüp onları bir güzel çıkartalım aaa şimdi hatırladınız o botlar geçen sene su alıyordu. Neyse üzücü de olsa onlara vedalaşıp yenisini alma vaktimiz gelmiş demek ki. Ama sadece bot için değil ayakkabı alırken dikkat etmemiz gereken bir sürü etken var bunlara biz göz atalım.

1-)Ayağınızla iyi anlaşın ve onu iyi tanıyın ve ayakkabıyı seçerken ayaklarımızı 3 boyutlu olarak düşünebilmeliyiz!

2-)Ayakkabı ayağınıza tam oturmalı, tek başına ayakkabı numarasının size uygun olması pek yardımcı olmaz !

3-)Ayak bileğinin sıkı ortamlarda değil rahat ortamlarda mutludur. Ayak bileğinin yeterince hareket etmesi ve ayağınızda ağrı olmamasına dikkat edin. Burada yapılan en büyük yanlışlardan biri sadece beğendiğiniz ayakkabıyı almak istemek ve bir zaman sonra o ayakkabının esneyeceğini düşünmek bu ayrıca esnafımızın nesillerden nesillere aktarılan bir yalanıdır.

4-)Ayağınız taraklı ise ayak kalıbına uygun ayakkabılar seçmelisiniz, ayağınız ince yapılı ise ince kalıplı ayakkabıları seçmelisiniz.

5-)Ayakkabı ayağınıza yapışmalı fakat rahatsızlık vermemesi önemli bir etken. Ayağınıza etki eden hassas noktalarında esneyen ayrıca tabanı kuvvetli yani size ekstra bir enerji veren ayakkabı olmalıdır.

6-)Deri ayakkabılar baş tacımızdır deri ayakkabı tercih etmeye özen gösterin. Gözenekli hava alan yapısı sayesinde ayağınız terlemez ve ayağınızın hava almamasından dolayı oluşan sağlık problemleri ortaya çıkmaz.

7-)Ayakkabı tabanı geniş olmalı, yolda yürüyüş esnasında en çok başımıza gelen burkulma incinme gibi şeylere koruma sağlar ve basınç dağıttığından dolayı konforlu bir yürüyüş sağlar.

8-)Ayakkabıyı ayağınızda hissetmeyecek kadar rahat ve hafif olması önemli. Sert deri ve benzerlerinden yapılan ürünler ayağınıza rahatsızlık verecektir.